Kancelaria umożliwia uzyskanie porady prawnej bez potrzeby przybycia do siedziby kancelarii na podstawie opisanego stanu faktycznego i załączonych do pytania dokumentów .
Koszt takiej usługi uzależniony jest od stopnia skomplikowania sprawy i wynosi co do zasady 100 (122 zł brutto) na którą to usługę kancelaria wystawia fakturę. Technicznie wygląda to tak, że po zadaniu pytania klient w ciągu 24 ha uzyska odpowiedź dotyczącą ceny za poradę i terminu jej realizacji a wykonanie usługi następuje po akceptacji tej ceny przez klienta i po uregulowaniu należności.
Przy czym kancelaria zastrzega sobie:
prawo do odmowy udzielenia porady, z uwagi iż dany problem prawny dotyczy spraw, którymi kancelaria się nie zajmuje np. spraw karnych
prawo do kontaktu telefonicznego (także inne środki bezpośredniego porozumiewania się na odległość) w przypadku gdy do wskazania rozwiązania prawnego potrzebne są dodatkowe informacje niewskazane w pytaniu..
Powyższa kwota, w przypadku, gdy klient zawrze z kancelarią umowę o prowadzenie sprawy zaliczana jest na poczet wynagrodzenia kancelarii.
Uwaga: Od uiszczenia ceny zwolnione są osoby, których zapytanie dotyczy jedynie kosztów zastępstwa kancelarii np. w postępowaniu o rozwód, o odszkodowanie itp.
Przy czym pomocą służy jak największa ilość informacji podanych w stanie faktycznym (np. czy zamierzeniem klienta jest uzyskanie rozwodu z orzeczeniem o winie czy bez orzekania o winie).
Kancelaria podkreśla, iż zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. (tekst jednolity: Dz. U. 2010 r. Nr 10 poz. 65) Radca prawny jest obowiązany zachować w tajemnicy wszystko, o czym dowiedział się w związku z udzieleniem pomocy prawnej. Obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej nie może być ograniczony w czasie.Radca prawny nie może być zwolniony z obowiązku zachowania tajemnicy zawodowej co do faktów, o których dowiedział się udzielając pomocy prawnej lub prowadząc sprawę.